Golden Globes’ta Kadınlar!

Hollywood’taki cinsel taciz skandallarını, 2017’de vizyona giren filmlerden daha fazla konuştuk.
Hollywood semalarının altında gerçekleşmesine olasılık bile vermediğimiz bu skandalların, gözümüzü ışıltısıyla kamaştıran yıldızlar dünyasının tam merkezinde açığa çıkması hepimizi sarstı.
Özellikle, Donald Trump gibi nihai dönemde küresel politika arenasına ismim atan liderlerin de kadın-erkek eşitliğini gölgeleyecek eylemlerde bulunmaları, bayan ittifakını ‘Women’s March’ gibi dünyanın dört bir yanından artan başkaldırılara dönüştürdü.
2018’in ilk haftasında, Hollywood kadınları da kendisi dünyalarında yaygın bu haksızlığa boyun eğmeyeceklerini açıklayarak, erkek iktidarının altında ezilen bayanlara korunmasız ve yalnız olmadıklarını anımsadan, ‘Time’s Up’ adlı yeni bir platform kurdu.
Sinema ve televizyon sektöründen 300 bayanın beraber hazırladıkları bu dijital platformun kurucuları arasında Natalie Portman ve Meryl Streep de var.
Hatta Portman, Time’s Up ile ilgili farkındalık yaratmak içersinde bugüne kadar mesafeli durduğu sosyal basına, açtığı Instagram hesabıyla hiç bulunmadığı kadar yaklaştı.
https://youtu.be/1Pa191if8zk

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir